SILVER & METAL / Silver / Breaker 11503111
nr 1150 3111
BREAKER
silver, delvis förgylld, Nürnberg omkr. 1700, weight: 130 g. Height: 9 cm,
silver, delvis förgylld, Nürnberg omkr. 1700, vikt: 130 g. Höjd: 9 cm
5000
SEK 4000
Monday December 11 2017
at 20:25:32
11/12 20:17:37
- Thema-auction
Dec 11
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver